Kopal do hlavy bezvládneho človeka! Výška trestu sa mu ale nepáči (tvnoviny)

Tridsaťročný Michal dnes na odvolacom súde pokrikoval na sudcu a vulgárne nadával priamo v súdnej sieni. Sudca ale jemu a jeho dvom kumpánom pripísal agresivitu, drogy a zlé úmysly.

Video, ktoré šokovalo azda všetkých. Je ťažké naň čo len hľadieť. Traja mladíci prišli do baru v Žiari nad Hronom, o chvíľu sa medzi nimi a návštevníkmi strhla surová bitka.

Odniesli si to doudieraný Henrich a Miro s poraneným okom a zlomenými lícnymi kosťami. Pár úderov schytala aj čašníčka, ktorá chcela bitkárov od seba oddeliť.

„Vykrutili mi ruku, mam oškreté hánky, modriny a dostala som pastou do čela…,“ opisuje čašníčka.

Dvom z útočníkov vymeral okresný sudca jeden a polročné tresty. Najviac dostal najbrutálnejší z útočníkov – Michal. Odsedieť si má sedem rokov.

Napriek tomu sa odvolal. Dnes mu sudca odklepol o rok viac. Tri mesiace navyše pridal aj jeho dvom kumpánom.

Sudca svoje rozhodnutie, teda prísnejšie tresty, zdôvodnil aj tým, že mladíci bili v bare ľudí dosť brutálnym spôsobom. Podľa neho už vošli do miestnosti s úmyslom niekoho napadnúť.

Všetci traja svoj čin oľutovali, úmysel odmietli. V krvi im po bitke našli zvyšky alkoholu, pervitínu aj marihuany. Michal v súdnej sieni vulgárne pokrikoval na sudcu.

„Mňa mrzí, že dnes sa takto prezentoval Mišo…mňa to mrzí strašne, lebo on je naozaj starostlivý človek, naozaj sa staral o svoje deti..,“ povedal obhajca.

Voči rozhodnutiu sudcu je stále možné podať mimoriadne dovolanie.