Na palube lietadla sa strhla bitka, lietadlo muselo núdzovo pristáť (TV JOJ)

PISA / Pre núdzové pristátie v talianskom meste Pisa sa rozhodol kapitán lietadla spoločnosti Ryanair smerujúceho z Bruselu na Maltu kvôli hromadnej bitke, ktorá sa strhla medzi cestujúcimi na palube.
Incident sa odohral už v noci na piatok, ale talianske médiá o ňom informovali až po tom, čo sa na internete objavil záznam incidentu nakrútený jedným z pasažierov.

 

Do konfliktu sa zapojili cestujúci

Do bitky, v ktorej prišli k slovu päste i kopance, sa postupne zapojilo desať ľudí. Pôvodcom maléru bol podnapitý muž, ktorý, ako sa následne ukázalo, bol v minulosti už trestaný za násilie. Pustil sa totiž do staršej ženy za to, že mu údajne obsadila jeho miesto. Na jej obranu sa ale postavilo niekoľko ďalších cestujúcich.

 

Muž putoval za mreže

Posádka sa snažila rozpálené hlavy upokojiť, avšak márne, a tak sa kapitán po desiatich minútach chaosu rozhodol pristáť s lietadlom predčasne v Pise. Po niekoľkohodinovej prestávke lietadlo pokračovalo v ceste, ale bez štyroch pasažierov.

Násilník, ktorého štátnu príslušnosť správy neuvádzajú, putoval do cely predbežného zadržania. Ďalšie tri osoby sa v Pise zdržali kvôli vyšetrovaniu incidentu.